Concept OPV3660

Kód: OPV3660

2 636,36 Kč

Standardně u odsavače najdete nerezovou lištu, která ne vždy úplně zapadá do celkového designu kuchyně. U tohoto typu odsavače nerezovou přední lištu můžete jednoduše odmontovat a vyměnit za lištu v dekoru Vaší kuchyně. Tak se digestoř stane téměř neviditelným, ale přesto nepostradatelným pomocníkem. Volba barev bude už jen na Vás.

Počet
Poslední kus skladem

Vestavný odsavač výsuvný 60 cm OPV3660.

Výkon odsavače by měl odpovídat minimálně sedminásobku a ideálně desetinásobku objemu místnosti, ze které má odvádět výpary. Pokud máte kuchyň propojenou s obývacím prostorem, musíte započítat oba pokoje. Pokud si přejete tichý odsavač, doporučujeme provést výpočet optimálního výkonu odsavače a trochu ho „předimenzovat“. Pak můžete k odvětrávání používat jen 1. a 2. stupeň, které mají tišší provoz.

Velmi praktickou funkcí u odsavačů je individuální nastavení stupně výkonu, pomocí kterého můžete okamžitě zvýšit výkon na maximum, čímž rychleji odvedete vzniklou páru a všechny nežádoucí odéry z vaření, popř. oxid dusíku, který vzniká při vaření na plynu. Stejně důležité je i umístění odsavače nad varnou plochu. Dle norem by se měla digestoř umístit minimálně 65 cm nad elektrickou varnou desku a 68 – 70 cm nad plynovou varnou desku.

Pokud nemáte možnost v kuchyni odvést páru ven, využijte jednoduše funkci recirkulace. V běžném odsavači najdete tukový filtr, který na sebe váže mastnoty. U recirkulace přidáte za tukový filtr i uhlíkový, který pohlcuje pachy. Vzduch se přečistí a fouká zpět do místnosti. Schopnost tohoto filtru pohlcovat pachy je dána četností jeho používání. Při normálním využívání 2 x – 3 x do týdne má tuto schopnost zhruba 3 – 4 měsíce.

Snadnější už to být nemůže. Tukový filtr z Vašeho odsavače můžete jednoduše vložit do myčky a spustit standardní program, bude pak jako ze škatulky. Pokud nemáte momentálně přístup k myčce, tak bohatě postačí i šikovné ruce a jarová voda.

Extra úsporné LED diody Vám dokonale osvítí varnou desku. Hlavní výhodou je vysoká úspora elektrické energie oproti klasickým žárovkám a výrazně delší životnost.

Technické parametry:

Energetická třída: E
Ovládání: kolébkový přepínač
Design: nerez
Možnost odtahu nebo recirkulace: ANO
Stupně výkonu: 2
Výkon: 1. stupeň 273m3/h, 2. stupeň 384m3/h
Hlučnost: 1. stupeň 66 dB, 2. stupeň 70 dB
Osvětlení: 2x LED žárovka 3W
Barva osvětlení: 6 500 K
Průměr odtahu: 120 mm
1 motor/ventilátor: 2 motory
Netto hmotnost: 8,7 kg
Příkon: 206 W

Příslušenství:

Zpětná klapka
2x kovový filtr proti mastnotám

Příslušenství k dokoupení:

Uhlíková filtr - 61990194 (potřeba 2 ks)

Concept
OPV3660
1 Položka

Parametry

Výška
175 mm
Šířka
595 mm
Hloubka
305 mm

16 dalších produktů ve stejné kategorii: